Mathieu RoyMathieu Roy(Автор)

    12.14.2024

    Як ігри впливають на життя, кар’єру та психічне здоров’я дорослих геймерів

    How Gaming Affects the Lives, Careers, and Mental Health of Adult Gamers

    Коли ви думаєте про дорослого геймера, яким ви його бачите?

    Можливо, ви уявляєте собі людину, яка самотньо сидить у темному підвалі, освітленому лише відблисками RGB-підсвічування на його ігровому ПК.

    Хтось із тих, хто занадто ледачий, щоб мати постійну роботу. Можливо, вони не звертають уваги на свою сім’ю, бо занадто занурені в онлайн-ігри.

    Можливо, вони не можуть піднятися з дивана, бо мають депресію, тривогу і повну відсутність амбіцій.

    Це стереотип, з яким ми всі добре знайомі.

    Але він також абсолютно невірний. Принаймні, якщо вірити науковим дослідженням щодо дорослих геймерів.

    Ми хотіли краще зрозуміти, як відеоігри впливають на дорослих. Тому ми вивчили вплив ігор на три ключові сфери життя: сім’ю, роботу та особистий добробут.

    Отримані результати малюють вельми оптимістичну картину того, що означає бути дорослим геймером.

    Ігри можуть зробити вас кращими батьками

    Згідно зі звітом Асоціації виробників розважального ПЗ, 62% дорослих грають у відеоігри, а середній вік геймера становить 32 роки.

    За такої кількості дорослих геймерів не дивно, що багато хто з них перетворює гру на розвагу для всієї родини. Ба більше, 76% батьків заявляють, що вони грають у відеоігри разом зі своїми дітьми.

    Це чудова новина, тому що дослідження показують, що чим більше сім’я грає у відеоігри разом, тим вищий рівень згуртованості та близькості. Також доведено, що спільні відеоігри допомагають сім’ям, які зазнають труднощів у спілкуванні.

    Чи означає це, що захоплення іграми робить людину кращими батьками? Зовсім ні.

    Але оскільки більшість дорослих геймерів грають разом зі своїми дітьми, можна з упевненістю сказати, що це, найімовірніше, зблизить сім’ю і зміцнить ці цінні взаємини.

    Ігри можуть допомогти вам зробити кар’єру

    Очевидно, що ігри можуть бути корисними в сімейному житті. Але як щодо вашої роботи?

    Не дивно, що серед геймерів зустрічаються представники найрізноманітніших професій. Ба більше, існує певна залежність між місцем роботи геймера і типом ігор, у які він грає.

    В одному великому дослідженні було виявлено, що ІТ-фахівці тяжіють до ігор зі складними правилами та елементами головоломок. Інженери віддають перевагу стратегічним іграм, у яких потрібно багато планувати й розподіляти ресурси. Менеджери ж воліють грати в багатокористувацькі рольові онлайн-ігри.

    Те, що так багато фахівців грають у відеоігри – не випадковість. Насправді можливо, саме це допомогло їм отримати таку роботу.

    Дослідження показали, що ігри можуть сприяти розвитку когнітивних здібностей. Було доведено, що гра в комп’ютерні ігри покращує пам’ять, просторове мислення та емоційну саморегуляцію – все, що необхідно для успішної кар’єри.

    Ігри також сприяють розвитку низки соціальних навичок. Багатокористувацькі ігри сприяють командній роботі, співпраці та спілкуванню. Екшн-ігри передбачають швидкість реакції та оперативність вирішення завдань. Стратегічні ігри вимагають управління ризиками, розсудливості та самоконтролю. Усе це риси, які дуже затребувані роботодавцями в різних галузях.

    Цікаво, що геймери однаковою мірою належать до різних рівнів доходу. 34 % геймерів – мають високі доходи, ще 34 % – низькі, а решта 32 % перебувають у середньому класі.

    Це свідчить про те, що ігри принаймні не заважають роботі більшості геймерів і не чинять негативного впливу на їхній потенціал заробітку. В іншому разі ми б побачили, що геймери більшою мірою представлені в нижньому діапазоні доходів.

    Всупереч стереотипу про те, що дорослі геймери – це безробітні ледарі, значна частина геймерів має дохід. Мало того, багато хто з них міг отримати свою нинішню роботу завдяки навичкам, набутим в онлайн-іграх.

    Can Gaming Help You Be a More Responsible Adult?

    Ігри здатні поліпшити ваше самопочуття

    А як відеоігри впливають на самих геймерів?

    У переважній більшості випадків – теж позитивно.

    Згідно з одним із досліджень, 88,4 % дорослих геймерів вважають, що це захоплення покращує їхній емоційний і психологічний стан.

    В іншому дослідженні геймери відстежували час, проведений у двох іграх (“Plants vs. Zombies” і “Animal Crossing”), і порівнювали його із загальною успішністю. Що більше часу дорослі проводили за іграми, то частіше вони повідомляли про позитивне самопочуття.

    Усі дані вказують на одну й ту саму тенденцію. Дорослі, які захоплюються відеоіграми, вважають себе щасливішими, у них поліпшується настрій і вони краще справляються зі стресом.

    Однак є одне суттєве застереження. Усе залежить від того, скільки вони сплять.

    Недавнє дослідження показало, що дорослі, які грають у відеоігри до 7 годин на тиждень, не відчувають проблем зі сном. Однак ті, хто не контролює свої ігрові звички, насилу можуть повноцінно висипатися. А недостатній сон дуже негативно позначається на самопочутті.

    Як з’ясувалося, велике значення має тип гри.

    Шутери від першої особи та інші екшн-ігри викликають емоційне збудження. Граючи в них перед сном, мозок не встигає розслабитися і вийти з цього напруженого стану. У підсумку якість сну знижується, і загалом ви спите менше.

    І навпаки, ігри, які вимагають уваги та концентрації, але не викликають сильного емоційного збудження, наприклад пасьянси й головоломки, можуть допомогти заснути. Ба більше, було доведено, що вони допомагають дорослим, які страждають на порушення сну, спати спокійніше.

    Таким чином, за правильного підходу до ігор дорослі можуть насолоджуватися всіма емоційними та психологічними перевагами відеоігор, не порушуючи при цьому необхідний їм сон.

    Ігри для більшого успіху в житті та роботі

    Загалом, очевидно, що дорослі геймери отримують користь зі свого захоплення. Дослідження показує, що звичка грати не шкодить ні життю, ні кар’єрі, а, навпаки, може допомогти й тому, і іншому.

    Ігри сприяють розвитку соціальних навичок і покращують перспективи працевлаштування. А батькам вони допоможуть зблизитися зі своїми дітьми та поліпшити атмосферу в родині. Крім того, ігри можуть поліпшити самопочуття і навіть сон.

    До того ж відеоігри – це просто весело. Загалом, безпрограшний варіант.

    Але головне – це почуття міри. Усі ці переваги зводяться нанівець для людей, які не можуть контролювати свої ігрові звички. Коли звичка грати перетворюється на ігрову залежність, страждає все – робота, сім’я, психічне здоров’я.

    Хороша новина полягає в тому, що в дорослих людей ігрова залежність зустрічається досить рідко. Навіть завзяті геймери, як правило, з віком і появою нових обов’язків зменшують оберти.

    Проте кожному геймеру варто стежити за своїми звичками, щоб вони не вийшли з-під контролю.

    Ось кілька основних рекомендацій, заснованих на даних наукових досліджень:

    • Приділяйте іграм не більше 7 годин на тиждень.
    • Не грайте понад 4 години на день.
    • Вечорами обирайте спокійні відеоігри, такі як головоломки, карткові та стратегічні ігри.
    • Встановіть жорсткі обмеження на ігри, якщо ви маєте схильність до адикцій (інші види адикцій є сильним провісником виникнення ігрової залежності).

    Якщо вам вдається тримати себе в руках, не почувайтеся винним за те, що ви заходите в гру і проводите в ній по годині щодня. Можливо, саме це допоможе вам краще справлятися зі своєю роботою та зблизитися з дітьми.

    Leave a Reply

    Leave a Reply

      Recommended post

      Syed ArhamSyed Arham(Автор)
      Ragnar van der MerweRagnar van der Merwe(Редактор)

      08.27.2024

      Як грати в пасьянс “Жозефіна” онлайн

      Як грати в пасьянс “Жозефіна” онлайн

      Пасьянс — чудова самотня гра, щоб скласти вам компанію, коли вас долає нудьга. Власне, саме з цієї п…

      Continue readingContinue reading