Mathieu RoyMathieu Roy(Автор)

    12.12.2024

    Вплив онлайн-ігор на психічне здоров’я підлітків (дослідження 2024)

    The Impact of Online Gaming on the Mental Health of Teenagers

    Сьогодні ідеальний день для прогулянок на свіжому повітрі. Сонце виглянуло, погода доволі приємна, і до настання темряви ще достатньо часу.

    Але ваша дитина не радіє сонцю. Ба більше, вона навіть не виходить на вулицю.

    Він проводить день перед монітором комп’ютера, знищуючи супротивників в онлайн-грі.

    Це типова картина в сім’ях, де є підлітки. І багато батьків починають турбуватися.

    Чи справді комп’ютерні ігри – це просто невинне хобі? Чи весь той час, який ваш підліток проводить за ними, позначається на його психічному здоров’ї?

    Відповідь на це запитання вельми непроста. Отже, розгляньмо наслідки надмірного захоплення комп’ютерними іграми й те, що можуть зробити батьки, якщо їхній підліток проводить занадто багато часу за онлайн-іграми.

    Підлітки люблять ігри, але деякі занадто ними захоплюються

    Ігри – неймовірно популярне захоплення серед підлітків. За даними  Pew Research Center, 85% підлітків США (віком від 13 до 17 років) грають у відеоігри.

    При цьому частина підлітків грає набагато частіше, ніж інші.

    Дослідження також показало, що 41% американських підлітків грають хоча б раз на день, причому 40% з них вважають себе геймерами.

    Виходить, що 40% підлітків грають досить активно. Але скільки з них грають занадто багато?

    За словами самих підлітків – таких 17 %. Саме стільки підлітків вважають, що надмірно захоплюються.

    І хоча, за даними Common Sense Media, середній підліток витрачає на ігри менш як дві години на день, інші дослідження показали, що багато підлітків грають у відеоігри до 50 годин на тиждень. Деякі завзяті геймери навіть примудряються проводити за іграми по 100 годин на тиждень!

    How Common Is Excess Gaming in Teens?

    Ці цифри показують, що багато підлітків вміють регулювати свої ігри. Вони ставляться до них як до будь-якого іншого хобі та грають у розумних межах, перш ніж перейти до інших занять. Але й чимало підлітків зазнають труднощів із перериванням гри або відкладанням контролера, витрачаючи на гру більшу частину вільного часу.

    Як надмірне захоплення іграми впливає на психічне здоров’я підлітків

    Надмірне захоплення іграми – джерело занепокоєння для багатьох батьків. Але як вони насправді впливають на мозок підлітка?

    Це питання ретельно вивчалося і всебічно досліджувалося. І, на жаль, результати цих досліджень виявили цілий перелік негативних наслідків. Згідно з ними, надмірне захоплення іграми призводить до:

    • Підвищення рівня тривожності
    • Зниження самооцінки
    • Підвищеної агресії
    • Соціальної ізоляції.

    Наприклад, одне з досліджень показало, що школярі, у яких спостерігалися симптоми ігрової залежності від інтернет-ігор, частіше проявляли ознаки депресії після одного року спостереження.

    Опитування Pew, як і інші дослідження, також виявило взаємозв’язок між надмірним захопленням іграми та поганою якістю сну.

    У різних дослідженнях є невеликі відмінності, але зрозуміло одне: підлітки, які проводять занадто багато часу за онлайн-іграми, мають більш погані показники психічного здоров’я.

    Невже в усьому винні ігри?

    Хоча простежується явний зв’язок між надмірним захопленням іграми й тривожністю, депресією та іншими проблемами психічного здоров’я, не цілком очевидно, що в цьому винні самі ігри.

    Насправді дослідження показують, що помірне захоплення відеоіграми може поліпшити психічне здоров’я підлітків і допомогти їм контролювати свої емоції.

    Але якщо справа не в самих іграх, то що ж насправді є джерелом проблеми? Ось кілька варіантів.

    Порушення сну

    Одна з можливих причин – нестача сну, яку відчувають деякі підлітки внаслідок надмірного захоплення іграми.

    41% підлітків-геймерів, які відповіли на опитування Pew, заявили, що ігри заважають їм спати. Оскільки недостатній сон і погана якість сну можуть негативно позначатися на психологічному стані, це може бути одним із чинників, що спричиняють тривогу і депресивні симптоми, з якими стикаються підлітки, які надмірно захоплюються іграми.

    The Mental Health Impacts of Online Gaming

    Булінг в Інтернеті

    Булінг – ще один чинник. 80% підлітків, які грають в онлайн-ігри, зазначають, що зазнавали нападок під час гри. Таким чином, підлітки, які грають в онлайн-ігри по кілька годин на день, з більшою ймовірністю регулярно піддаватимуться цькуванню і глузуванням, що може завдати шкоди їхній психіці.

    Соціальна ізоляція

    Хоча багато підлітків використовують ігри як спосіб спілкування, ті, хто грає занадто захоплено, можуть втрачати можливості налагодити комунікації з іншими людьми, як наживо, так і онлайн. Наприклад, підлітки, які вважають за краще сидіти вдома і грати в ігри замість того, щоб піти кудись із друзями, можуть дедалі сильніше ізолюватися від оточення. Такий тип соціальної ізоляції є значним фактором ризику розвитку депресії та інших психологічних проблем.

    Дуже важливо – у що грати

    Хоча кількість часу, проведеного в онлайн-іграх, і пов’язана з несприятливими наслідками для психічного здоров’я, одне з нещодавніх досліджень також показало, що деякі види ігор є більш ризикованими, ніж інші.

    Зокрема, підлітки, які здебільшого грали в екшн-ігри, гірше встигали в школі. Аналогічно, ті, хто надавав перевагу сюжетно-рольовим іграм, частіше мали менше соціальних зв’язків і нижчу самооцінку.

    Такий висновок особливо тривожний в умовах сучасного ігрового онлайн-сегмента. Тоді як онлайн-геймери, як і раніше, годинами займаються будівництвом у Minecraft, дві найпопулярніші наразі онлайн-ігри (PUBG і Fortnite) – це екшени з елементами насильства.

    У дослідженні також зазначається, що екшн-ігри викликають у гравців найсильніші емоційні реакції. Хоча немає жодних доказів того, що хтось стає залежним від гри в пасьянс онлайн, проте підвищена емоційна реакція, пов’язана з екшн-іграми, може піддавати підлітків, які грають у них, більшому ризику розвитку пристрасті до ігор.

    Ознаки, на які слід звернути увагу

    Як же батькам визначити, що захоплення їхнього підлітка іграми стає проблемою?

    Згідно з Міжнародною класифікацією хвороб Всесвітньої організації охорони здоров’я, ігрова залежність – це розлад, що негативно позначається на функціонуванні “в особистій, сімейній, соціальній, освітній, професійній або інших важливих сферах” упродовж щонайменше 12 місяців.

    What Should Parents Do?

    Іншими словами, онлайн-ігри – це цілком нормально, коли вони органічно вписуються в життя підлітка. Але це стає проблемою, коли вони заважають іншим важливим його сторонам.

    Якщо підліток просто любить ігри, це не має бути проблемою. Але якщо вони регулярно порушують сон, заважають навчанню і спілкуванню, то це привід для занепокоєння.

    Що робити батькам, якщо їхній підліток приохотився до онлайн-ігор?

    Зайве захоплення іграми може бути важко присікти, але батьки можуть зробити кілька речей, щоб допомогти підлітку виробити більш здорові стосунки з іграми та уникнути наслідків для психічного здоров’я, які можуть виникнути в результаті цього.

    Слідкуйте за дотриманням режиму сну

    Вам може здатися, що ваш підліток уже занадто дорослий, щоб дотримуватися певного часу відходу до сну, але забезпечення повноцінного сну дуже важливе для збереження його психічного здоров’я.

    Оптимальним варіантом може стати припинення роботи за екраном за годину до сну, потім слід встановити жорсткі обмеження на ігри після вимкнення світла.

    Заохочуйте інші захоплення

    Пропонуйте підлітку приділяти час іншим захопленням або заняттям. Що більше способів розважитися буде в них без інтернету, то більша ймовірність того, що вони зможуть уникнути ігрової залежності.

    Забезпечте їм можливість спілкування

    Оскільки усамітнення – один із факторів ризику розвитку депресії, надайте підлітку більше можливостей для спілкування. Це може включати в себе запрошення друзів у гості – пограти або просто поспілкуватися.

    Обмежте час гри

    Якщо вашому підлітку важко контролювати своє захоплення відеоіграми, можливо, варто встановити деякі обмежувачі. Замість того щоб забороняти ігри, встановіть розумне обмеження часу роботи за екраном або змушуйте їх робити регулярні перерви.

    Висновок

    Ігри можуть бути корисними для психічного здоров’я підлітків, особливо якщо вони використовують їх як спосіб розслабитися або поспілкуватися з друзями. Але, як і в усьому іншому, можна захопитися занадто сильно.

    Кілька партій пасьянсу, щоб згаяти час, година будівництва в Minecraft або ввімкнення PS5, коли до них приходять друзі, – усе це не так уже й страшно. Але коли любов підлітка до ігор перетворюється на одержимість, можливо, час делікатно втрутитися.

    Leave a Reply

    Leave a Reply

      Recommended post

      Syed ArhamSyed Arham(Автор)
      Ragnar van der MerweRagnar van der Merwe(Редактор)

      08.26.2024

      Стислий посібник із гри в пасьянс “Скарабей”

      Стислий посібник із гри в пасьянс “Скарабей”

      Пам’ятаєте сцену з фільму “Мумія” (1999), де скарабеї забираються під шкіру дослідників і поїдають ї…

      Continue readingContinue reading