Syed ArhamSyed Arham(Автор)
    Ragnar van der MerweRagnar van der Merwe(Редактор)

    Updated: 09.16.2024

    11 різновидів пасьянсів для розваги

    11 types of Solitaire main

    У наші дні більшість людей після метушливого робочого дня воліють розслаблятися за допомогою відеоігор і консолей. Я ж, навпаки, люблю посидіти за столом зі своїми старими приятелями за хорошою грою в пасьянс. Можливо, туди ж можна додати чашечку гарячого капучино. Я знаходжу дивним, як друзі можуть отримати стільки розваг і викликати такі приємні спогади від однієї лише купи пластикових карток.

    З усіх існуючих карткових ігор я люблю грати в пасьянс не тільки тому, що він досить складний, а й тому, що він ніколи не набридає через безліч варіацій. Тож якщо останнім часом вам набрид класичний пасьянс, я хочу запропонувати вам кілька унікальних варіацій цієї карткової гри, в які ви можете пограти, щоб зберегти свіжість змагання!

    1. Пасьянс “Солітер”

    FreeCell Solitaire
    Рівень складності5/10
    Стратегія7/10
    Режим гриОдноосібна гра
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    Першим у нашому списку пасьянсів стоїть пасьянс “Солітер”, доволі передбачуваний різновид, у якому можна вирішити практично всі можливі перестановки колод. Чи означає це, що ми очікуємо від вас запам’ятовування всіх можливих рішень? Ні в якому разі! Найцікавіше, що чим більше досвіду ви накопичуєте, тим більше віддачі отримуєте, коли пізніше стикаєтеся з точною перестановкою. У підсумку ви розгадуєте її так швидко, що ваші друзі втрачають дар мови!

    Що стосується порад, то найкраща порада, яку я можу вам дати, — це завжди фокусуватися на тому, щоб зробити тузи та двійки доступними. Що швидше вони стануть доступними, то легше буде побудувати ці приємні основи!

    2. Пасьянс “Павук”

    Spider Solitaire
    Рівень складності8/10
    Стратегія9/10
    Режим гравцяМожна грати одному і з друзями
    Конфігурація колодВикористовується кілька колод (до восьми, залежно від того, як ви граєте)

    Другий у нашому списку — пасьянс “Павук”, доволі цікава варіація, складність якої можна регулювати залежно від того, в яку версію ви граєте: чотири масті, дві масті або одна масть, причому одна масть, очевидно, найлегша. Ми з друзями зазвичай любимо розім’ятися на двомастній версії, перш ніж навсправжки взятися за чотиримастну! Звісно, поради, які я зараз дам, стосуються здебільшого версії з чотирма мастями, тому що дві інші версії досить прості. 

    Пріоритет віддавайте розкриттю перевернутих карт. Це дасть змогу відкрити нові ходи й одночасно призведе до появи порожньої стопки. Проявляйте стриманість і намагайтеся будувати поверх високорангових карт, навіть якщо це означатиме невеликий початковий прогрес. Терпіння – це основа гри.

    3. Пасьянс “Косинка”

    Klondike Solitaire
    Рівень складності5/10
    Стратегія6/10
    Режим гравцяЗазвичай грають поодинці, але можна грати й з друзями, змінивши кілька правил
    Конфігурація колодиСтандартна 52-карткова колода

    Косинка – ще один різновид пасьянсу, на який варто звернути увагу. Хоча в цю гру часто грають новачки, насправді вона досить складна. Багато розкладів просто неможливо розв’язати, як би ви не старалися.

    Багато що залежить від досвіду. Але я повинен зазначити, що ваш перший хід може мати велике значення. Я завжди беру верхню карту зі стопки Резерву для першого ходу. Це відкриває більше можливостей із самого початку.

    4. Пасьянс “Акордеон”

    Accordion Solitaire
    Рівень складності6/10
    Стратегія7/10
    Режим гриОдноосібна гра
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    Якщо ви любите класичні пасьянси, то вам обов’язково потрібно спробувати пасьянс “Акордеон”. На відміну від класичної мети — перемістити всі карти в основу, перемога в пасьянсі “Акордеон” означає стиснути всі карти в одну стопку. Звучить простіше? Якщо так, то зачекайте, доки не почнете свою першу гру, де ви зрозумієте, наскільки складною і водночас захопливою є мета, враховуючи обмежену кількість ходів і непередбачуваність розташування карт.

    Я б порадив зосередитися на розкритті прихованих карт, особливо на початку гри, щоб підготувати себе до більшої кількості варіантів підбору та видалення карт. Крім того, особливо коли ви прибираєте карти, використовуйте порожні місця, що залишилися, з розумом (наприклад, створюйте послідовності, що задовольняють вас!), а не поспішайте їх заповнювати.

    5. Монтана (Пробіли)

    Montana
    Рівень складності7/10
    Стратегія8/10
    Режим гравцяМожна грати як одному, так і з друзями
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    Якщо ви вважаєте, що “Акордеон” надто далекий від класичної версії, і хочете зіграти в ту саму гру, але з іншою конфігурацією основи, розкладом столу і правилами побудови, то варто спробувати “Монтану” (Пробіли). Вона досить проста, але, як я переконався на прикладі своєї компанії друзів, вимагає однієї-двох пробних партій, щоб до неї звикнути. Спочатку мені здався запаморочливим той простий факт, що ви можете вибудовувати турнірну таблицю в будь-якій масті!

    На перший погляд, може здатися, що “Монтана” забезпечує більшу гнучкість, але не варто ставитися до цього легковажно, як я вперше, коли познайомився з цією грою. Я зрозумів, що може бути складно створювати послідовності або переміщати карти без урахування мастей. Тож трохи попрактикуйтеся в грі та завжди пам’ятайте, що кінцева мета — закінчити формування епічної бази!

    6. Пасьянс “Килим”

    Carpet Solitaire
    Рівень складності5/10
    Стратегія6/10
    Режим гравцяМожна грати як одному, так і з друзями
    Конфігурація колодиДві стандартні 52-карткові колоди

    Якщо останнім часом ви відчуваєте себе схильним до авантюр, то, можливо, вам варто спробувати пасьянс Килим (також званий “Російський килим”). Цей різновид отримав свою назву завдяки унікальному розкладу, що нагадує килим (схожий на сітку). Однак ця сітка може завадити тим, хто звик до класичного пасьянсу, оскільки під час переміщення навіть однієї карти виникають додаткові блокувальні наслідки.

    Але якщо ви готові до такого випробування, то можете дотримуватися цієї простої стратегії: Крім того, що ви націлюєтеся на порожні місця, намагайтеся вибудовувати послідовності, які ви можете розіграти поспіль. Не турбуйтеся про карти вищого або нижчого рангу в стопці відбою. За необхідності ви зможете використовувати їх пізніше.

    7. Півмісяць

    Crescent
    Рівень складності7/10
    Стратегія8/10
    Режим гравцяМожна грати як одному, так і з друзями
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    Якщо ви пробували вищезгадані варіанти пасьянсу і знайшли їх занадто легкими, то ось вам виклик: пасьянс “Півмісяць”. Чому півмісяць, запитаєте ви? Це гра з двома колодами, змішаними разом, де ви здаєте карти таким чином, що вони утворюють дугу або півмісяць — звідси й назва.

    Якщо ви й ваші друзі — любителі випробувати себе на міцність у кожній сесії, то удачі вам у побудові висхідних і низхідних послідовностей одночасно! Про стратегії можна сказати небагато — просто майте на увазі, що в пасьянсі “Півмісяць” дуже часто доводиться робити перестановки, тож не соромтеся, коли справа дійде до бійки.

    8. Пекарська дюжина

    Baker’s Dozen
    Рівень складності9/10
    Стратегія8/10
    Режим гриОдноосібна гра
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    Пекарська дюжина — одна з тих варіацій пасьянсу, які значно змінюють гру, настільки, що вам здається, що ви граєте в зовсім іншу гру. Варто лише поглянути на дошку, і ви думаєте: “Що це таке?”. Щоб коротко продемонструвати складність гри, всі карти здаються горілиць у 13 стовпців, де завдання полягає в тому, щоб побудувати не одну, а кожну основу від туза до короля!

    Якщо це звучить страхітливо, але при цьому викликає у вас бажання грати ще більше, значить, ви пройшли випробування. Отже, ось кілька ключових порад, які я хотів би знати, коли починав грати в цей пасьянс. По-перше, розумно використовуйте порожні місця; особисто мені подобається тимчасово тримати в них карти, які я хочу використовувати пізніше. По-друге, як людина, що пройшла десятки раундів “Пекарської дюжини” (без каламбуру), скажу вам із власного досвіду: вам майже завжди доведеться переставляти стопки залежно від матчапу, тож будьте до цього морально готові!

    9. Сорок злодіїв

    Forty Thieves
    Рівень складності9/10
    Стратегія8/10
    Режим гриОдноосібна гра
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    “Сорок злодіїв”, хоча і є інноваційною грою, вважається легшою, ніж “Пекарська дюжина”, тож її можна обрати, якщо ви та ваші друзі хочете зменшити оберти. Замість 13 стопок у вас десять стопок, де ви маєте перемістити всі карти в чотири основні стопки, по одній на кожну масть, у порядку зростання від туза до короля. Однак складність полягає в більш суворих правилах побудови, наприклад, у тому, що послідовність стовпчиків має бути в порядку убування.

    Отже, якщо ви будете дотримуватися порад, які я дав для “Дюжини пекаря”, ви зможете стати володарем цього предмета в найкоротші терміни! Але як вишеньку я залишу вам ще одну пораду: не будуйте на базі без нагальної потреби — з особистого досвіду скажу, що це завжди обертається для вас неприємностями.

    10. Юкон

    Yukon
    Рівень складності7/10
    Стратегія7/10
    Режим гриОдноосібна гра
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    Оскільки ми зосередилися на останньому різновиді пасьянсу, приділімо час Юкону, одному з найвідоміших різновидів пасьянсу. Мені найбільше подобається грати в нього з друзями завдяки оптимальному балансу інтересу та складності. Мені особливо подобається вибудовувати гру так, як показано на зображенні вище — але, мабуть, найцікавіше відбувається, коли я справді розпочинаю будівництво цих чотирьох основ!

    Оскільки в мене найвищий показник за Юконом серед усіх інших варіантів, вважайте мене авторитетом, коли я кажу вам, що пріоритетом є розкриття карт обличчям донизу якомога швидше. Що швидше ви їх розкриєте, то швидше зможете побудувати базу до короля кожної масті.

    11. Пасьянс “Монте-Карло”

    Monte Carlo Solitaire
    Рівень складності8/10
    Стратегія8/10
    Режим гриОдноосібна гра
    Конфігурація колоди52-карткова колода

    Я давно збирався поговорити про це — з усіх варіантів пасьянсів мені найбільше подобається “Монте-Карло”. Тому що ця гра для наївних людей створює ілюзію того, що удача є важливою умовою, але мало хто знає, що стратегія має величезне значення, коли справа доходить до перемоги! Ось чому, навіть програвши в “Монте-Карло”, я відчуваю задоволення, знаючи, що накопичив важливий досвід.

    За сто з гаком ігор я навчився бути терплячим, особливо в тому, що стосується видалення пар. Не поспішайте прибирати сусідні пари карт, щойно побачите їх — подумайте заздалегідь, бо іноді, залишивши їх на дошці, ви зможете зробити потужніші ходи пізніше! Мені довелося вчитися цьому нелегким шляхом, тож нема за що!

    Висновок

    Існує безліч різних видів пасьянсів. Кожен із них має свій власний звід правил і випробувань. Таким чином, у вас буде безліч можливостей відточити свою майстерність і отримати задоволення від гри. Незалежно від того, досвідчений ви гравець у пасьянси чи новачок, широке розмаїття варіантів пасьянсу гарантує, що завжди знайдеться щось нове, що можна спробувати за допомогою простої колоди карт!

    Leave a Reply

    Leave a Reply

      Recommended post

      Syed ArhamSyed Arham(Автор)
      Ragnar van der MerweRagnar van der Merwe(Редактор)

      08.29.2024

      Психологія пасьянсу: чому ми граємо

      Психологія пасьянсу: чому ми граємо

      Ви коли-небудь замислювалися, чому наш мозок тяжіє до розваг на кшталт пасьянсу? На перший погляд, т…

      Continue readingContinue reading