Mathieu RoyMathieu Roy(Автор)

    12.12.2024

    Як онлайн-ігри впливають на режим сну у студентів ВНЗ (і що з цим робити)

    How Online Gaming Affects Sleep Patterns in College Students

    Успішне складання іспитів і високий середній бал здатні вплинути на перспективи кар’єрного зростання студента. А повноцінний сон може мати вирішальне значення для досягнення успіхів у навчанні.

    Але для багатьох студентів лягати спати вчасно – вельми складне завдання.

    Потрібно зробити купу курсових робіт і перечитати їх. Доводиться відвідувати лекції та всю ніч зубрити перед іспитами. І, звісно, виникає спокуса провести всю ніч на вечірці.

    Крім того, багато студентів уперше починають самостійне життя. Така незалежність може стати серйозним випробуванням. Без шкільного автобуса, на який потрібно встигнути вранці, і батьків, які стежать за тим, щоб вчасно повертатися додому, буває важко увійти в нормальний ритм.

    Але останніми роками з’явилася ще одна серйозна перешкода на шляху до повноцінного сну. Студенти ВНЗ не тільки засиджуються допізна за підручниками, а й грають ночами в ігри.

    У принципі, це цілком зрозуміло. Після напруженого дня, проведеного в аудиторіях і бібліотеках, багато хто захоче розслабитися за грою – навіть якщо вона затягнеться далеко за північ. А багато студентів вмикають ноутбуки, збираючись попрацювати над курсовими, але замість цього завантажують онлайн-ігри.

    Це нормально і виглядає природно, але водночас це стає дуже серйозною проблемою. Ігри в нічний час впливають на сон студентів, а отже, і на їхню успішність, самопочуття і навіть безпеку.

    Як багато студентів ВНЗ перевтомлюються?

    Звичайно, не всі студенти ВНЗ – геймери. І багато хто з тих, для кого гра – хобі, в змозі робити це в міру.

    Але для декого це вже стало звичкою, яку складно контролювати.

    Так, дослідження 2022 року показало, що у 4,6 % студентів ВНЗ, які грають в онлайн-ігри, спостерігаються симптоми інтернет-ігрового розладу (IGD).

    Якщо ви ще не чули про IGD, то це діагноз, який було додано до “Довідника з діагностики для фахівців у галузі психічного здоров’я”, що характеризується ігровим розладом, який негативно позначається на житті людини. Це стосується і сну – дослідження показують, що люди з IGD зазвичай сплять по 5 годин за ніч або менше.

    Gamers in College Aren’t Getting Enough Sleep

    Але і це не відображає всього масштабу проблеми. Онлайн-геймери, у яких немає ознак ігрового розладу, сплять у середньому 7 годин за ніч. А 18 % повнолітніх студентів повідомляють, що грають у відеоігри перед сном.

    Це проблема, оскільки доведено, що відеоігри перед сном призводять до того, що процес засинання затягується в середньому більш ніж на 20 хвилин. Може здатися, що це не так вже й багато, але якщо це відбувається щоночі, то в результаті утворюється накопичений дефіцит сну, який серйозно впливає на повсякденне життя людини.

    Чому ігри в пізню годину можуть бути шкідливими для студентів ВНЗ

    Нестача сну шкідлива для будь-якої людини. Дефіцит сну тягне за собою безліч негативних наслідків для фізичного і психічного здоров’я.

    Але ще сильніше це може позначитися на студентах ВНЗ, яким необхідно бути зібраними й уважними протягом усього дня.

    Ось деякі з основних проблем, пов’язаних із захопленням студентів онлайн-іграми в пізній час доби.

    Стрес

    Дослідники виявили тісний взаємозв’язок між нестачею сну і рівнем стресу у студентів коледжу.

    Це викликає занепокоєння, оскільки навчання у ВНЗ і так сповнене стресів. Це і стислі терміни, і напружені іспити, і розклад, за яким важко встежити. Якщо до цього додати спричинене іграми недосипання, то все стане ще гірше.

    Він також може перешкодити їхньому подальшому успішному навчанню. Студенти називають стрес головним чинником, що негативно впливає на їхню успішність.

    Денна сонливість

    Половина всіх студентів коледжів стверджують, що відчувають сонливість протягом дня.

    Це не просто неприємне відчуття – воно заважає їхній повсякденній діяльності. Почуття сонливості протягом дня призводить до неможливості зосередитися, виконувати завдання та ефективно вчитися.

    Низький середній бал

    Дослідники провели порівняльну оцінку впливу порушення сну на академічну успішність. Середній бал успішності студентів, які не висипаються, становить 2,74, тоді як середній бал успішності студентів, які повноцінно висипаються, становить 3,24.

    Це різниця в 0,5 бала, яка, здавалося б, не дуже велика на папері, але в реальності вона астрономічна. Це різниця між відмінником і четвірочником. А для багатьох людей, які відвідують ВНЗ, це різниця між заліком і незаліком.

    How Sleep Deprivation Impacts College Students

    Таке зниження середнього бала не є дивним, адже сонливість може вплинути на концентрацію та мотивацію, що є дуже важливим для здобуття вищої оцінки.

    Але насправді все набагато глибше. Сон також відіграє важливу роль у процесах запам’ятовування. Ми вчимося в години неспання, але наш мозок зберігає цю інформацію, коли ми занурюємося в глибокий сон. Таким чином, достатній сон допомагає нам запам’ятати всі факти та цифри, які ми вивчаємо.

    Тому, навіть якщо студент проводить увесь день за навчанням і відвідує лекції, набагато менше інформації запам’ятається, якщо він не висипається. А це значно погіршує їхні успіхи в навчанні.

    Небезпечне водіння

    Пізні нічні загули не тільки впливають на психічне здоров’я студентів ВНЗ, а й наражають їх на фізичний ризик.

    Це особливо очевидно, коли йдеться про водіння. Безпека на дорозі вимагає від водія пильності та контролю за навколишнім оточенням, а це набагато складніше, коли хочеться спати.

    Це викликає занепокоєння, оскільки дослідження, проведене Національним фондом сну (США), показало, що приблизно половина всіх молодих людей хоча б раз на місяць сідають за кермо в стані сонливості.

    Ще більш тривожно те, що 16 % студентів стверджують, що засинали за кермом.

    Відмова від сну заради ігор може здатися нешкідливою. Але ця статистика показує, що насправді це може поставити під загрозу життя студента.

    Чий сон перебуває в зоні ризику?

    Хоча багато студентів ВНЗ грають в онлайн-ігри, є кілька факторів ризику, які підвищують ймовірність того, що це позначиться на їхньому сні.

    Деякі з найбільш значущих факторів ризику пов’язані з біографією студента. Якщо у студента напружені стосунки з батьками, він зловживає психоактивними речовинами або страждає від психічних розладів у сім’ї, то, найімовірніше, йому буде складно контролювати своє захоплення іграми.

    Цікаво, що стать не має суттєвого значення. Хоча чоловіки частіше грають в онлайн-ігри, у жінок і чоловіків однаково часто проявляються симптоми ігрового розладу.

    Practice Good Sleep Hygiene

    Крім факторів ризику, будь-яка людина може потрапити під вплив неконтрольованої ігрової поведінки – особливо в студентські роки. Багато студентів починають грати в ігри, щоб впоратися зі стресом, пов’язаним із навчанням і виконанням усіх курсових робіт. Це порушує їхній сон, що ще більше підвищує рівень стресу – і це змушує їх витрачати ще більше часу на ігри.

    Це порочне коло, але його можна розірвати.

    Що можна зробити, щоб допомогти?

    Очевидно, що нестача сну – серйозна проблема для тих, хто навчається у ВНЗ. Для геймерів ця проблема ще більш актуальна, оскільки їхнє захоплення здатне скоротити час сну.

    На щастя, є кілька прийомів, які допоможуть студентам висипатися.

    Поради для студентів

    Студентам необхідно подбати про дотримання гігієни сну.

    Здебільшого це означає відмову від відеоігор хоча б за годину до відходу до сну. А краще взагалі обійтися без перегляду екрана.

    Це простий крок, але він творить чудеса з якістю сну і сприяє спокійній ночі.

    Студенти, які страждають від пристрасті до ігор, також можуть звернутися за консультацією.

    У більшості університетських містечок є співробітники, які можуть допомогти впоратися з ігровим розладом і допомогти студентам виробити звичку висипатися.

    Поради для адміністраторів

    Адміністрація ВНЗ не може змусити студентів лягати спати в прийнятний час. Але є деякі заходи, які можуть спонукати кожного в студентському містечку висипатися, а саме:

    • Пізніший час занять: Розклад ранкових занять на 10 ранку або пізніше дає студентам змогу повноцінно виспатися.
    • Кімнати для сну: Всупереч поширеній думці, сон не для ледачих – більш ніж половина студентів з високою успішністю регулярно дрімають. Влаштуйте в університетському містечку тихі, затишні та слабко освітлені кімнати, щоб студенти могли відпочити в середині дня і надолужити згаяний сон.
    • Освітня програма: Багато студентів не усвідомлюють, що нестача сну заважає їм вчитися. Освітні та просвітницькі кампанії можуть допомогти їм зрозуміти цінність хорошого сну і нагадати про необхідність дотримуватися гігієни сну.

    Ігри – це здорово, але сон вкрай важливий

    В іграх немає абсолютно нічого поганого. Це прекрасне хобі, чудовий спосіб розслабитися і весело провести час наодинці або з друзями.

    Але коли вони перешкоджають сну, це заважає всьому, до чого прагнуть студенти. Ігри до пізньої ночі можуть стати причиною високого рівня стресу, зниження успішності та погіршення психічного здоров’я загалом.

    Тому у ВНЗ дуже важливо дотримуватися гігієни сну. І починається вона з того, що лягайте спати в розумний час – і, можливо, час від часу подрімайте.

    Leave a Reply

    Leave a Reply

      Recommended post

      Syed ArhamSyed Arham(Автор)
      Ragnar van der MerweRagnar van der Merwe(Редактор)

      08.30.2024

      Вирішальне випробування: виграшні стратегії для пасьянсу “Павук 4 масті”

      Вирішальне випробування: виграшні стратегії для пасьянсу “Павук 4 масті”

      Я вже обговорював пасьянс “Павук” у кількох блогах. Розповідав про різні версії та про те, що в ніші…

      Continue readingContinue reading