Будь-яке популярне заняття, в якому присутній дух суперництва, породжує чемпіонів. Завдяки своїй майстерності та досвіду ці професіонали часто стають легендами гри. Навіть у пасьянсі є свій каталог знаменитих гравців. Раніше я ставився до цієї гри як до казуального заняття і не здогадувався, що у неї є власний “зал слави”.
Виявляється, є гравці, які займали провідні позиції в певних видах пасьянсу. Крім того, що вони змушують мене почуватися обивателем, ці гравці зуміли продемонструвати такий талант у поводженні з картами, який мало хто може повторити. Хоча я напевно не дотягую до їхнього рівня, проте хочу познайомити вас з їхньою історією. Сподіваюся, це надихне вас на ще більші досягнення в пасьянсі.
Легенди пасьянсу
На відміну від більшості ігор, у пасьянсу немає великого “залу слави”. Швидше, я знайшов кілька імен, які спеціалізуються тільки на певному варіанті гри. Можливо, ви будете трохи розчаровані, почувши це — більшості людей подобається ідея, що в такій грі, як пасьянс, є імена людей, які в ній посідали панівне становище. На жаль, через рандомну специфіку гри дуже складно стверджувати, що та чи інша людина була в ній “найкращою”.
Подивіться на це з іншого боку: іноді колоду просто тасують таким чином, щоб було легше вирішувати поставлені завдання. Якщо в кожній грі колода буде перетасовуватися випадковим чином, як ви будете розрізняти навички двох гравців? Тому доводиться вдаватися до інших аспектів гри — наприклад, до того, наскільки швидко людина здатна її розв’язати і скільки партій вона може виграти поспіль.
Тшерні
Коли мова заходить про швидкість, у легенди пасьянсу з Німеччини немає конкурентів. Тшерні (ім’я невідоме) досі утримує рекорд із найшвидшого розкладання пасьянсу. Він завершив один раунд усього за п’ять секунд!
Хоча він зробив це досягнення, граючи в легшу версію “Косинки”, ви не знайдете багато прикладів людей, які хоча б наблизилися до цього часу. Швидкісний пасьянс — популярна розвага, яка залежить як від вашої майстерності, так і від удачі в тасуванні. У тому, що мені не вдається побити рекорд Тшерні, я звинувачую останнє: карти просто тасуються не на мою користь!
Жарти осторонь, Тшерні закріпив своє ім’я в книгах історії (принаймні, доти, доки хтось не вкладеться в чотири секунди).
Історія з підпілля
Хтось із легенд міцно влаштувався в Залі слави, а хтось і зовсім залишився безіменним. Причиною тому послужили численні розповіді про якусь людину, якій вдалося завершити понад 50 000 ігор, програвши всього 15%. Однак коли я спробував знайти його ім’я, то виявив щось ще більш дивовижне: це був чоловік у віці 72 років!
Цей гравець зумів домогтися 99,9 % перемог у такому різновиді пасьянсу, як “Вільна комірка”. Для цього йому довелося грати по годині або дві щодня протягом чотирьох років. Хоча більшість партій “Вільної комірки” l можна розв’язати (на відміну від деяких ігор на кшталт “Павука” і “Косинки”, які не мають розв’язання), виграти 99,9 % із них — це не те, що під силу кожному.
Знамениті особистості, про яких ви, можливо, не знали, що вони грали в пасьянс
Точно так само не обов’язково бути чемпіоном з розкладання пасьянсів, щоб стати відомим завдяки грі в них. Подивіться на ці два імені — вони відомі завдяки чомусь, що абсолютно не стосується справи, але з історії ми знаємо, що вони любили звікувати час за пасьянсом.
- Вінстон Черчилль, британський державний діяч, як кажуть, отримував величезне задоволення від гри в пасьянс, коли не займався іншими своїми обов’язками…
- Наполеон Бонапарт, французький лідер, як відомо, у вільний час грав у пасьянс.
Загальні риси чемпіонів із пасьянсу
Не кожен може потрапити на вершину — найкращі з найкращих стають великими не просто завдяки щасливому випадку: всі вони володіють набором навичок, які дають змогу їм бути лідерами. Якщо ви хочете знати, які навички потрібно розвивати, щоб стати великим гравцем у пасьянс, ось коротка таблиця:
Риса | Опис |
Стратегічне мислення | Здатність передбачати й планувати на кілька ходів уперед, а також враховувати різні можливі результати допомагає вам організовувати та продумувати свої дії |
Терпіння | Потрібно бути готовим не поспішаючи аналізувати ігрову ситуацію і не приймати поспішних рішень (не стосується пасьянсу на швидкість, звісно) |
Розв’язання проблем | Уміння визначати й ефективно розв’язувати складні ігрові сценарії необхідне для всіх варіантів пасьянсу |
Увага до деталей | Найкращі гравці не роблять незрозумілі ходи. Уважне спостереження за розташуванням карт і можливими послідовностями допомагає їм дійти до кінця |
Адаптивність | Ви повинні гнучко коригувати стратегію залежно від ходу гри. Не йдіть напролом! |
Пам’ять | Уміння запам’ятовувати положення та ідентичність прихованих карт допоможе вам ухвалювати більш зважені рішення |
Послідовність | Навіть якщо ви чудово володієте своїм ремеслом, регулярна практика і послідовна гра допомагають підтримувати та вдосконалювати навички |
Спокій під тиском | Виховуйте в собі здатність зберігати самовладання в складних ігрових ситуаціях або за високих ставок |
Завершальні слова
Тепер ви знаєте, на кого рівнятися, якщо ви коли-небудь думали про те, щоб піднятися в пасьянсі на вищий рівень або просто зробити собі ім’я, граючи в цю гру. Але навіть якщо ви цього не досягнете, ви завжди зможете ставитися до пасьянсу як до розслаблюючої гри і знаходити в цьому відраду.